Den rodin 2023

Setkání rodin 2017

Mezinárodní den rodin 2017 - 3. setkání

Komáří vížka – Krušné hory

Vážení rodiče, učitelé a žáci,
již potřetí se na Komáří vížce setkaly rodiny dětí a další přátelé Základní školy v Novosedlicích. Téměř padesát účastníků podpořilo myšlenku setkávání se rodin a aktivního trávení volného času.

Letos velmi silná pěší sekce, čítající devatenáct osob a dva psi, zdolala vrchol Komáří vížky přímou cestou „pod lanem“ za přibližně hodinu a půl. Akce se opět zúčastnili zástupci vedení školy i obce. Dorazily rodiny našich přátel, několik paní učitelek ze školy a opět se zúčastnily i rodiny našich žáků. Ty ostatně tvořily velkou část výstupového týmu. Setkání doplnili i naší bývalí žáci.

Byly předpovídány přeháňky a bouřky, ale jako by počasí chtělo podpořit zdar akce, bylo přiměřeně teplo, a jestli káplo, tak jen pár kapek. Bouřky a déšť se činily ve Středohoří, které bylo vidět jak na dlani. Krásně byly vidět i Novosedlice.

Část přítomných zasadila doubek, který vyrostl, spíše omylem, na naší školní zahradě. Třeba se uchytí a jednou budou moci zúčastnění žáci přijít se svými rodinami a vyprávět svým dětem o roce 2017 a o tom, jak jsme se tu sešli u sázení stromku.

Snad nás v příštím roce počasí zase podpoří a opět se sejdeme. Někteří z těch, kteří na místo dorazili auty, již přislíbilo v příštím roce podpoření výstupového družstva.

Budeme se těšit.

ZŠ Novosedlice – škola pro všechny.

Mezinárodní den rodin 2017 Mezinárodní den rodin 2017 Mezinárodní den rodin 2017

Mezinárodní den rodin 2015 – 1. setkání

Datum: 15.05.2015

Komáří vížka – Krušné hory

Vážení rodiče, učitelé, žáci,
v pátek 15. 5. 2015 v 15:00 se vydala skupinka šesti lidí spřízněných se základní školou Novosedlice od spodní stanice lanové dráhy k vrcholu Komáří vížky. Tam se u příležitosti Mezinárodního dne rodin setkala s dalšími téměř dvaceti lidmi. Sešly se rodiny zaměstnanců školy, rodina starosty Novosedlic pana Radoslava Bartůňka (jeho bratr Stanislav ve škole 10 let učil), i několik žáků školy. Nejpočetnější rodinou byla téměř pětičlenná rodina paní učitelky Kybalové.

Snad proto, že se akce konala v pracovní den, se nepodařilo vylákat na kopce nad Novosedlicemi větší množství rodin žáků školy. Třeba příště.

Příští rok se proto tuto akci pokusíme uspořádat v jednom z víkendových dní. O tom kdy se pěší, autobusová, motoristická a třeba i lanovková sekce sejdou na stejném místě jako letos, Vás budeme včas informovat.

Všem rodinám přejeme příjemné prožití následujících dvanácti měsíců a těšíme se na další v pořadí druhé a snad početnější setkání v roce 2016.

Setkání rodin Komáří vížka Setkání rodin Komáří vížka Setkání rodin Komáří vížka
Setkání rodin Komáří vížka

Základní škola Novosedlice – škola pro všechny.